Два способи, як зняти гель-лак вдома і не зіпсувати нігті

Салони краси і манікюрні кабінети вже місяць закриті на карантин. Нігті відросли, і манікюр з гель-лаком виглядає негарно. Не біда — гель-лак можна зняти і самостійно вдома, без допомоги майстра. Ми підкажемо два способи, як зробити це так, щоб зберегти нігті красивими і міцними.

Інструменти, які знадобляться

Інструмент для зняття гель-лаку
 • пилка абразивністю 100-180 грит. Зазвичай пилки такої жорсткості рекомендовані для підпилювання штучних нігтів, але також вони оптимальні для зняття щільного гель-лаку.
 • пилка абразивністю 180-240 — для коригування довжини і форми нігтьової пластини після зняття гель-лаку. Або ж для зняття кольорового шару.
 • спеціальна рідина — краще всього, якщо це буде засіб для зняття саме гель-лаку. І краще, якщо на його флаконі буде позначка «професійне» — значить, склад підібраний таким чином, щоб витрачати на зняття менше часу.
 • дерев’яні палички — знімати залишки гель-лаку.
 • ватяні диски або шматочки вати — заздалегідь наріжте або розірвіть їх руками, щоб вийшло 10 шматочків за формою і розміром нігтів.
 • фольга — знадобиться 10 смужок розміром приблизно 4 на 6 см: підготуйте їх заздалегідь


Перший спосіб зняти гель-лак — з рідиною

Жорсткою пилкою (100-180) спилюєте верхній прозорий шар на кожному з нігтів — кольорове покриття повинне стати білястим і матовим.

Просочіть шматочок вати рідиною для зняття лаку, укладіть її на ніготь і щільно притисніть, щоб рідина діставала до всіх ділянок нігтя. Щільно оберніть палець фольгою, загорніть її зверху, щоб ніготь був надійно закритий. Повторіть з кожним пальцем — і витримайте їх 15-20 хвилин.

По черзі розгортайте фольгу і акуратно, без фанатизму, апельсиновою паличкою зрушуйте залишки гель-лаку з нігтів. Не потрібно докладати зусиль і тиснути — лак повинен відходити легко.

Зняття гель-лаку рідиною

Відчуваєте труднощі? Зніміть все, що знімається, а на залишки лаку знову покладіть ватку з рідиною і витримайте під фольгою 10 хвилин. Поки ви обробите останній палець у черзі на перше коло зняття, можна буде переходити на друге коло.

Головне — не здирати гель-лак з силою. Якщо на нігті залишаться невеликі ділянки кольорового лаку, обережно спиляєте їх пилкою абразивністю 180-240. Не варто також намагатися зняти прозору базу до останньої краплі — її можна заполірувати баффом, що менш травматично для нігтя.

Після зняття гель-лаку вимийте руки і щедро нанесіть на них жирний крем, вазелін або масло.

Другий спосіб зняти гель-лак — насухо

Оскільки покриття гель-лаком — це листковий пиріг, де прозорі основа і топ — найстійкіші, а колір знімається легше, можна обійтися тільки пилянням, не використовуючи рідини. Це особливо актуально, якщо у вас чутлива шкіра рук — вона може отримати роздратування від рідини для зняття. А також краще підійде людям, у яких не самі міцні нігті від природи.

Справа в тому що пориста поверхня нігтя, і речовини-розчинники з рідини для зняття проникають в ніготь, розм’якшуючи кератиновий шар. І тоді його легко з необережності зачепити паличкою і видалити.

У разі, якщо вирішите знімати гель-лак сухим способом, знадобляться тільки пилки і бафф. Жорсткої пилою (100-180) зніміть топовий шар, пилочкою м’якше акуратно, щоб не зачепити шкіру навколо нігтьового ложа, спиляти кольоровий шар. Як тільки колір йде з пластини — починайте підпилювати інше місце, щоб не пошкодити верхній кератиновий шар нігтя, відповідальний за його міцність і блиск.

Коли кольоровий шар буде видалено — неідеально, з невеликими смужками і точками кольору — заполируйте ніготь баффом. Він усуне похибки зняття гель-лаку. Залишиться тільки підкоригувати довжину нігтів.

Поширені помилки при знятті гель-лаку

 • Здирати шматочки лаку, які починають відшаровуватися від платистини. Навіть якщо здається, що ось уже нічого страшного — лак сам відійшов. Насправді відшарування потягнуть за собою більш щільно сидячі, а з ними, тонкі верхні шари нігтя. Від цього на нігтьовій пластині утворюються білі плями, а самі нігті стають ламкими. Відновити їх важче і дорожче, ніж просто не нашкодити.
 • Використовувати металеві лопатки — пушери замість дерев’яних паличок. Так, вони здирають гель-лак ефективніше — але саме здирають, травмуючи ніготь.
 • Використовувати занадто абразивну пилку для спилювання кольору. Якщо знімаєте гель-лак сухим способом, на кольоровому шарі краще міняти пилку на менш жорстку, щоб великі частинки не подряпали пластину і шкіру навколо нігтя. Мікротравми шкіри — відкриті ворота для інфекції, а це останнє, що нам потрібно в умовах епідемії.
 • Пиляти пилою до перемоги. Краще залишити ледве помітний прозорий шар бази — його можна або поступово зняти баффом, або залишити в спокої — він не впадає в очі і поступово зросте сам. А нігті при цьому будуть міцніші.
 • Використовувати великі по площі шматочки вати — щоб напевно. Розчиняють речовини з рідини такі потужні, що розчиняють шар пластику (а по суті, це покриття і є шаром полімеризованого пластику). Шкіру рук не можуть неабияк висушити, а якщо тримати довго, викличуть лущення і набряки. І це в той час, коли руки і так страждають від антисептиків. Керуємося принципом «краще менше, та краще».

Залишити відповідь